مصرف بیش از حد قهوه عمر را کوتاه می کند!

دانشمندان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که مصرف 28 فنجان قهوه در هفته خطر مرگ زودرس در افراد جوانتر را تا 50 درصد افزایش می دهد. این نتایج مربوط به تحقیق گسترده ای در مورد سبک زندگی 43272 نفر در آمریکا بوده که بین 20 تا 87 سال سن داشته اند.

محققان آمریکایی نگرانند که مصرف بیش از حد قهوه تأثیرات متضادی را بر متابولیسم بدن داشته باشد و مزایای آن را از بین ببرد. این خطرات برای افرادی که به طور ژنتیک به قهوه اعتیاد دارند ممکن است بیشتر باشد. نتایج این تحقیق با پژوهشهای دیگری که مصرف معتدل قهوه را در افزایش طول عمر موثر می داند در تضاد است.

در طول 16 سال انجام این تحقیق 2500 نفر از این افراد درگذشتند که کمتر از یک سوم آنها در اثر بیماری های قلبی و عروقی بوده است. افرادی که بیشتر از سایرین قهوه می نوشیده اند بیشتر از سایرین نیز سیگار کشیده و قلب ها و ریه های ناسالم تری داشته اند. خطر مرگ از این عوامل برای مردان و زنان زیر 55 سالی که تا 28 فنجان قهوه در هفته می نوشیدند تا 56 درصد افزایش می یافت.

استیون بلیر از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی گفت: مشخص نیست که چرا قهوه تأثیرات مشابهی را بر افراد مسن تر ندارد. قهوه حاوی هزاران ماده شیمیایی متفاوت است که می تواند هم تأثیرات خوب و هم بدی را بر بدن و سلامت افراد داشته باشد.

تحقیقات جدید نشان می دهد که قهوه یکی از منابع مهم آنتی اکسیدانهاست و می تواند باعث تسکین تورمات و بهبود عملکرد مغز شود.

قهوه در عین حال ترشح آدرنالین را تحریک می کند، در ترشح انسولین اختلال ایجاد می کند و فشار خون را افزایش می دهد. قهوه همچنین سطح هوموسایستین خون یک ماده شیمیایی مرتبط با بیماری های قلبی و زوال عقل را افزایش می دهد.

/ 2 نظر / 8 بازدید